Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь...
.
![/Files/photogallery/7916/Шевченко.jpg](http://school71.edu.kh.ua/files2/photogallery/7916/%D0%A8%D0%B5%D0%B2%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE.jpg?size=3)
9 березня 2014 року виповнюється 200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861),
видатного українського поета, художника, мислителя, чия літературна спадщина вважається основою української літератури й сучасної української мови
Тарас Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.
Місце народження Т.Г.Шевченка – с. Моринці, Київщина. Батько – селянин-кріпак.
Т.Г.Шевченко був дворовим слугою поміщика П. Енгельгарда в маєтку Вiльшани. Вступив до Академії мистецтв.
Був членом Кирило-Мефодіївського братства, таємної політичної організації, заснованої з ініціативи Миколи Костомарова. Шевченка заарештували 5 квітня 1847. У квітні 1850 його було заарештовано вдруге і невдовзі заслано на півострів Мангишлак. Під час хвороби та після третього арешту Шевченко взяв участь у підготовці першого числа журналу «Основа», яке вийшло ще за життя поета.
З 47 років життя поет пробув 24 роки у кріпацтві, 10 на засланні, а решту під наглядом жандармів.
Поховано Тараса Шевченка спочатку на Смоленському кладовищі в Петербурзі, а через 2 місяці, згідно з заповітом, його останки перевезено на Україну і поховано на Чернечій горі біля Канева. Відтоді могила Шевченка стала священним місцем для українців у всьому світі.
Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і 2 уривки з інших п'єс; 9 повістей, щоденник й автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), 4 ст. та понад 250 листів.
З мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису і графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів.
![](/IMG_2180.jpg)
![](/IMG_2181.jpg)
![](/IMG_2183.jpg)