Вітаю Вас Гість | RSS

Субота, 20.04.2024, 09:49

Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 96
Свята в Україні
Праздники Украины
Пошук книг
Пошук
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Яндекс.Метрика
Головна » 2013 » Листопад » 25 » Міжнародна акція "16 днів проти насилля"
18:32
Міжнародна акція "16 днів проти насилля"

  МІЖНАРОДНА АКЦІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЛЯ"

   Щороку з 25 листопада по 10 грудня під егідою ООН більше, ніж у 150 країнах світу проходить Міжнародна акція «16 днів проти насильства». Всесвітня організація охорони здоров’я визначає насильство як глобальну загрозу здоров’ю. Згідно із соціологічними дослідженнями, проведеними в різних країнах світу, фізичного чи психологічного насильства зазначає кожна 4 жінка та кожен 10 чоловік.

    В рамках Міжнародної акції «16 днів  проти насилля» шкільна бібліотека Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 до уваги читачів представила  тематичну  виставку «СТОП насиллю», провела інтерактивне інтерв’ю «Я проти насилля тому, що …», в якому активно взяли участь  читачі.


  

"Ми проти насилля тому, що насильство ніби входить в норму стосунків між чоловіком і жінкою, а суспільство стоїть осторонь від сімейних справ, навіть якщо вони і набувають трагічного забарвлення", - так відповіли учениці 11 класу (Мігачова В., Лебеденко О., Геращенко Д.)



    

 "Я проти насилля тому, що  дитина - жертва такого виховання - виростає заляканою, безвільною, а в майбутньому може стати агресивною", - зазначив Едлін Д., учень 11 класу.




    "Ми проти насилля тому, що  насильство, здійснене над дітьми, – це порушення прав дітей, що захищено міжнародним  документом (Конвенція про права дитини)," - зауважили учениці 7-Б класу.




Змістовним був перегляд презентації "Діти проти насилля".



Пам’ятка учням

1.       Пам’ятайте,  що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.

2.       У сім’ї  ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.
3.       Пам’ятайте необхідні правила  безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу,  коли тато б’є маму, особливо коли він -  з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.
4.       Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують ваше гідність.
5.       Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції.
6.       Не вірте у погрози з боку кривдників.
7.       Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку.  Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
8.       Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство.
9.       Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. В Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань які принижують людську гідність. Дитина може податі до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».
10.    Навчаться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що  принижує людську гідність – є зло, все, що звеличує гідність людини – добро.

ПАМ'ЯТКА БАТЬКАМ
1.       Пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, що створити в сім’ї  атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.
2.       Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа Ії  належить світові. Сприймайте дитину як особистість єдину, унікальну і неповторну.
3.       Не виражайте часто свого незадоволення, критики – це тільки породжує  антагонізм в стосунках дітей і батьків.
4.       Давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання і схвалення.
5.       Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана.
6.       Будьте тактовними в стосунках з дітьми.
7.       Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.
8.       Показуйте приклад позитивних дій ті вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.
9.       Насильство над дітьми – це протиприродний акт, який забороняється законом. Так, в  Сімейному кодексі сказано таке: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина  має право на належне батьківське виховання».
10.    Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.
11.    Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і,  за великим рахунком, що таке життя.

Телефонуй  на Національну «Гарячу лінію» з питань протидії насильству та захисту прав дитини, щоб отримати допомогу –386 (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар)


Переглядів: 2186 | Додав: bibliotekar | Рейтинг: 5.0/9
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: