Вітаю Вас Гість | RSS

Четвер, 28.03.2024, 21:48

Меню сайту
Форма входу
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 96
Свята в Україні
Праздники Украины
Пошук книг
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Яндекс.Метрика

Новини бібліотеки


 

 
 
 
 
 
НОВИНИ
Слідкуй за новинами сайту
 
Шановні читачі!
У фонді шкільної бібліотеки з'явилися нові книги!
Познайомтеся з ними!
 
Олефіренко М.М. Мертві не зраджують
 
(Книга на реальних подіях про часи 1920–1930-х років на
 
Миргородщині та Лубенщині, про голодомор)
 

Олефіренко Михайло Миколайович народився 9 березня 1945 р. в с. Устивиця Великобагачанського району Полтавської області. Закінчив Полтавський інженерно-будівельний інститут.

Пише українською та російською мовами.  Автор романів: “Пора цвітіння терну”, “Стожари”, “Чорторий”, “Сатанинська круговерть”, “Мертві не зраджують”,  “Жорна”, “Відлига”, “Хуторяни”, “Місяць вітрів”, «І аз воздам», “Криниця”; повістей:  “Закрут”, “Райчо”, “Маестро”,” Лівша”; коротких оповідань “Бувальщини і небилиці”.

Лауреат  премій  ім. І. Котляревського, ім. К. Гордієнка, ім. Г. Квітки-Основ’яненка, ім. П. Василенка, ім. О. Масельського, журналу «Березіль» за кращу публікацію року.

Член НСПУ з 1996 р.

Петро Ротач

Полавська Шевченкіана

ШЕВЧЕНКІАНА ПОЛТАВЦЯ ПЕТРА РОТАЧА — НАЙКРАЩА КНИГА ПРО КОБЗАРЯ

Зв’язки з Полтавщиною у Тараса Шевченка були міцнішими, ніж з іншими куточками України

Петро РотачПетро Ротач

Це засвідчує полтавець Петро Ротач у своїй крайовій Шевченківській енциклопедії, яку він називав працею свого життя. Книга складається із двох томів, останній можна назвати посмертним, адже його презентували без автора.

Днями Петру Ротачу — видатному полтавському поету, літературознавцю і енциклопедисту — виповнилося б 87. З такої нагоди в обласній науковій бібліотеці ім. Котляревського друзі та колеги письменника зібралися на вечір пам’яті та презентацію нещодавно виданого другого тому полтавської Шевченкіани.

Над виданнями такого об’єму працюють цілі інститути, Петро Ротач впорався із цим завданням один. Починаючи з 60-х років, він прискіпливо збирав та впорядковував відомості про перебування Тараса Шевченка в Полтавській губернії, місця, які він відвідував, людей, з якими спілкувався, про митців і мистецькі колективи, що торкалися шевченківської тематики у своїй творчості.

Звернути увагу влади на цей проект вдалося лише у 2007-2010-му роках. Тоді видання обох томів профінансувало управління інформаційної та внутрішньої політики ОДА. Енциклопедія набула розголосу. Її високо оцінили у Національному заповіднику та у музеї Тараса Шевченка у Петербурзі.

На жаль, автор устиг побачити тільки сигнальний примірник першого тому Шевченкіани. Завершити справу він заповів ініціатору видавничого проекту Ганні Грибан. Тож, нині це моральне зобов’язання виконано.

Чимало праці до видання книги доклали відомий архівіст Тарас Пустовіт, дружина автора Алла Олександрівна, син Олександр. Шевченкіану передадуть бібліотекам області, а на черзі — видання зібрання творів Петра Ротача до 90-річчя з дня народження письменника.

 

Шановні читачі!

Пропонуємо познайомитися з новими книгами, які подарували  батьки -  учасники доброчинної акції: "Подаруй книгу бібліотеці!"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*********
 
 
 

Велика Вітчизняна війна. День перемоги

 

       День Перемоги — 9 травня — всенародне свято, встановлене Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1945 року в ознаменування перемоги Радянського Союзу над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні.

За наказом Верховного Головнокомандуючого 9 травня 1945 року в Москві відбувся салют 30 артилерійськими залпами з тисячі гармат.

Відтоді щорічно у цей день до пам'ятників, меморіалів, братських могил покладаються вінки і квіти.

Відбувається артилерійський салют (святковий фейерверк) в столицях колишніх союзних республік, Містах-героях, Фортеці-герої Бресті, у великих містах.

День Перемоги є всенародним святом в Україні.

Кожного року 9 травня відбувається артилерійський салют в столиці України Місті-герої Києві, в Містах-героях Одесі, Севастополі, Керчі та в обласних центрах.

У кожному селі і місті жителі України віддають данину пам'яті полеглим воїнам, вшановують живих учасників Великої Вітчизняної війни.


Іде весна. 
О, хто її не ждав 
Під небом голубим 
У кожнім домі, 
Щоб Перемога 
Гуркотом октав 
Прийшла до нас 
Теплом і першим громом! 


1945 р. Степан ЩИПАЧОВ

 
 
**********
 

 КНИЖКОВІ ВИСТАВКИ НА ПРАВОВУ ТЕМАТИКУ

     

   У сучасних умовах українського суспільства правове виховання є одним з  найважливіших чинників розвитку особистості, становлення громадянського суспільства і демократичної правової держави, умовою формування   правосвідомості громадянина. Правова освіта спрямована на отримання знань, навичок, ставлень і ціннісних орієнтацій, необхідних людині для ефективного соціального функціонування, реалізації її життєвих цілей і завдань.